iab Polska

Reklama
w serwisach mobilnych

1M-internauci pokonują ostatnie bariery. Za pomocą telefonów komórkowych grają w gry i korzystają z aplikacji mobilnych. Korzystają także z poczty elektronicznej, przeglądają serwisy internetowe WAP i wypełniają formularze rejestracyjne. Dlaczego? Bo to ułatwia życie. Surfowanie po necie to dobre rozwiązanie podczas nudnego stania w korku. Sprawdza się też na plaży, zastępując książkę lub gazetę. Co więcej, dla młodego pokolenia staje się wyznacznikiem przynależności do określonej grupy społecznej. Internet mobilny zaczyna wypierać jego odpowiednik stacjonarny.

2Na wzrost popularności internetu mobilnego odpowiedzieli w pierwszej kolejności operatorzy sieci komórkowych. Ich serwisy są dostosowane do przeglądania w telefonie, co ułatwia przeprowadzenie większości operacji związanych z oferowanymi usługami. Reakcję na ten trend można też jednak zauważyć w serwisach informacyjnych oraz stronach produktowych. Następne w kolejce ustawiły się bannery reklamowe.

3Reklama w serwisach mobilnych ma przed sobą świetlaną przyszłość. To doskonałe uzupełnienie reklamy SMS czy reklamy MMS. Dzięki WAP linkowi konsument może bezpośrednio przejść do serwisu mobilnego. Albo trafić na banner korzystając z przeglądarki. Nie zostanie z wszystkich stron zaatakowany agresywnym przekazem. Serwisy mobilne rozsądnie dysponują dostępną powierzchnią reklamową. M-internaucie na ekranie telefonu komórkowego mogą wyświetlić się maksymalnie 1-2 bannery. Mniejszy ekran ma swoje zalety. Marka jest obecna na nim bez towarzystwa konkurencji.

4W serwisie mobilnym można się reklamować albo można go stworzyć.
WAP mini serwis warto wykorzystać podczas przeprowadzania akcji konkursowej. Konkurs może być promowany za pomocą reklamy SMS z WAP linkiem prowadzącym do prostej witryny, gdzie zamieszczone są zasady uczestnictwa w konkursie, informacje o nagrodach oraz lista zwycięzców.

Reklama w serwisach mobilnych
Upgrade Interactive Marketing


+48 501 404240

eco

Jesteśmy ECO

Korzystamy z innowacyjnych technologii, ale nigdy nie zapominamy o naszej PLANECIE!
Nie używamy papieru, tuszu, drukarek i innych materiałów czy urządzeń, które nie są przyjazne
dla środowiska naturalnego!