iab Polska

M-commerce

1Epoka niewielkich sklepików dawno dobiegła końca. Epoka dużych sklepów również przemija. Sklepy gigabajtowe działają na całego. Co nas czeka w przyszłości? M-commerce. Bowiem telefon komórkowy doskonale sprawdza się w roli portfela.

2M-commerce to nowy sposób dokonywania zakupów za pomocą urządzeń mobilnych, w tym zwłaszcza telefonów komórkowych. Umożliwia przeprowadzanie transakcji handlowych z każdego miejsca na świecie i w każdym czasie. Nie wymaga skomplikowanych operacji, gdyż za większość produktów i usług możemy zapłacić zwykłym SMS-em. Telefon komórkowy lub inne urządzenia przenośne towarzyszą nam 24 godziny na dobę. Niedługo M-commerce wyprzedzi oparty na internecie stacjonarnym handel elektroniczny.

3Konsumenci obdarzają internet mobilny wysokim zaufaniem. Prawie 2/3 użytkowników urządzeń przenośnych deklaruje wykorzystywanie ich do płacenia, dokonywania rezerwacji lub robienia zakupów. Dane te uwzględniają operacje prowadzone za pomocą SMS-ów 1. W dużym stopniu pomaga w tym rosnąca popularność reklamy mobilnej, co potwierdza jej wysoką skuteczność. Kto nie lubi chodzić dziś na skróty? Na przykład po otrzymaniu na komórkę ciekawej oferty od razu dokonać zakupu?

4M-commerce to wygodne rozwiązanie nie tylko dla kupującego, ale też dla sprzedawcy. Mobile marketing doskonale służy rozwijaniu biznesu. SMS-y powiadamiają o statusie zamówienia lub potwierdzają dokonanie wpłaty. Są narzędziem budowania lojalności – za ich pomocą można wysyłać informacje o promocjach, konkursach czy wydarzeniach specjalnych. Wiadomości tekstowe doskonale sprawdzają się jako kanał do pozyskiwania nowych Klientów, których od reklamy do zakupu dzieli krótka droga. Wystarczy tylko wyjąć telefon z kieszeni.


1 Źródło: Raport Marketing Mobilny, sierpień 2011, Interaktywnie.com

Upgrade Interactive Marketing


+48 501 404240

eco

Jesteśmy ECO

Korzystamy z innowacyjnych technologii, ale nigdy nie zapominamy o naszej PLANECIE!
Nie używamy papieru, tuszu, drukarek i innych materiałów czy urządzeń, które nie są przyjazne
dla środowiska naturalnego!